Stypendia Starosty Tomaszowskiego

16 października 2019 r.  w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie lubelskim Henryk Karwan Starosta Tomaszowski wraz z Dariuszem Czopem Sekretarzem Powiatu oraz Mariuszem Kobiałką Dyrektorem Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej wręczyli 30 uczniom szkół średnich Stypendia Starosty Tomaszowskiego.Stypendia w wysokości 150 zł miesięcznie uczniowie otrzymali na okres od września do grudnia 2019 roku.
Wśród grona stypendystów znaleźli się uczniowie naszej szkoły tj. :

Żaneta Smutniak
Karolina Lachowska
Mariola Sołtysiak
Weronika Sołtysiak

Na uroczystości wręczenia stypendiów byli również obecni dyrektorzy szkół oraz Aleksandra Flis, reporterka Radia Lublin. 25 października będzie możliwość wysłuchania audycji o stypendystach.

mat, fot. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej  11.10.2019 r.  w naszej szkole  odbyła się uroczysta akademia podczas której  zaprezentowana została część artystyczna: montaż słowno-muzyczny przygotowany przez  uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Krzysztofy Nagowskiej i pani Joanny Dziuby.  Z okazji  święta pan dyrektor Waldemar Typek nauczycielom, uczniom  i pracownikom szkoły złożył życzenia.

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Salon Maturzystów Perspektywy 2019

Salon Maturzystów Perspektywy 2019 – największa w Polsce kampania informacyjna pomyślana jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed maturzystami 2020 odbył  się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Lubelska uczelnia była szesnastym ośrodkiem akademickim, który gościł maturzystów z całej Lubelszczyzny.

Salon Maturzystów promowany jest hasłem To miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami. I rzeczywiście: kampania Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” to nie tylko prezentacja stoisk wielu polskich i zagranicznych uczelni, ale także wiele wykładów wygłaszanych przez ekspertów OKE na temat maturalnych zawiłości i procedur. W dniach 26 -27 września 2019 roku maturzyści z naszej szkoły uczestniczyli w Salonie  podczas którego  w jednym miejscu mogli znaleźć mnóstwo niezwykle istotnych dla nich informacji ułatwiających im podjęcie kluczowych dla ich przyszłości decyzji.

Salon Maturzystów Perspektywy 2019

Pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie

26 września klasy I bp i I ep uczestniczyły w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Celem wyjazdu było ukazanie uczniom doświadczalnego oblicza chemii, rozbudzanie ciekawości i zainteresowań. Uczniowie mogli zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń, przekonać się, że chemia może być kolorowa, wybuchowa a jednocześnie zaskakująca.

Wyjazd na pokazy chemiczne 2019

Warsztaty dziennikarskie "Zrozumieć media"

20 września 2019 r. uczniowie klas pierwszych  wzieli udział w  warsztatach dziennikarskich pn.”Zrozumieć media” , które zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie lubelskim przy pomocy ks. Krzysztofa Giery z parafii ZNMP.  Prelegenci przedsięwzięcia to przedstawiciele Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia na czele z Ojcem Redemptorystą Grzegorzem Wosiem. Głównymi tematami warsztatów były: “Język obrazu” czyli podstawy przekazu telewizyjnego, “Światło i cień”, “Świat dźwięku” czyli dziennikarstwo radiowe oraz “Słowo w druku” - dziennikarstwo prasowe.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Warsztaty dziennikarskie