Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, że Monika Piwko z klasy III a znalazła się w gronie  najlepszych uczniów województwa lubelskiego, którzy otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się w dniu 10 grudnia 2018 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Serdecznie gratulujemy Monice, życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym i dostania się na wymarzoną uczelnię.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Mikołajkowe czytanie

Mikołajkowe czytanie, które miało miejsce  6 grudnia 2018 roku w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lub., było  okazją do miłego spędzenia czasu w gronie pasjonatów literatury, a przede wszystkim doskonałą formą promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie z koła teatralno-literackiego naszej szkoły(św. Mikołaj, elfy, postaci z powieści i życia codziennego) zaprezentowali  opowieść  o Świętym, w którą wkomponowali  fragment ,,Lalki” oraz wywiad z Matką Teresą z Kalkuty, ukazując w ten sposób różne oblicza Mikołaja. Spotkanie urozmaiciły piosenki  i wiersze  przybliżające postać  Pana w czerwonym stroju i z długą siwą brodą.

Mikołajkowe czytanie

Lekcje z ZUS

W bieżącym roku szkolnym Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny realizuje projekt edukacyjny

„Lekcje z ZUS” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła również w nim uczestniczy. W ramach projektu zrealizowano  cztery obszary tematyczne:
1. ”Świadomy zawsze ubezpieczony”
2. „Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki”
3. „Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach”
4. „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W  Zespole Szkół nr 2 do eliminacji szkolnych przystąpiło 29 uczniów z klas Ia i Ic. W czasie 30 minut rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Najlepszy wynik uzyskał Jakub Jarosz z klasy Ia, na drugim miejscu uplasowali się Kacper Bałabuch z klasy Ia, Zuzanna Swatowska i Michał Swatowski z klasy Ic.  O tym czy wymienione osoby zostaną zakwalifikowane do następnego etapu zdecyduje Komitet Wojewódzki Olimpiady.

Lekcje z ZUS 2018

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dzień Światowego Rzucania Palenia Tytoniu przypada w trzeci czwartek listopada, akcja ta ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się przed laty w USA, gdzie do odstawienia papierosów na jeden dzień, zachęcono ponad milion osób. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą - akcja ta ma jedynie zachęcić do rzucenia nałogu. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób, w tym ok. 600 tyś. palących biernie, wdychając dym osób palących z ich otoczenia. Głównym problemem związanym z rzuceniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli, palacze mogą nie odczuwać skutków palenia tytoniu przez wiele lat, jednak gdy się pojawią może być juz za późno...

Żaneta Smutniak, Natalia Chromiec kl.1b

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2018

Jesienny Konkurs Recytatorski

10 listopada 2018 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Eliminacje Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem: NARODZINY ŚWIATÓW – FANTASTYKA W LITERATURZE . W eliminacjach wzięli udział recytatorzy ze szkół podstawowych, ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów. Komisja, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, przyznała nagrody i wyróżnienia . W konkursie wystąpiły uczennice z naszej szkoły. Emilia Obirek z klasy Ib otrzymała nagrodę, a Jaśmina Łukiewicz- również z klasy Ib- nagrodę z nominacją do Konkursu Wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jesienny Konkurs Recytatorski

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>