Przedstawienie pt. „Mój Chrystus połamany”

10 kwietnia 2019 w kościele pw NSPJ w Tomaszowie Lubelskim odbyło się przedstawienie pt. „Mój Chrystus połamany” przygotowane przez młodzież naszej szkoły. Celem sztuki było ukazanie historii ludzi, którzy naprawili swoje życie pod wpływem osobistego spotkania z Chrystusem oraz umożliwienie na potrzebę okazywania dobroci każdemu człowiekowi.

W przedstawieniu udział wzięli:

Siostra Emilia Kurzydłowska

Jezus Krystian Byra

Magdalena Jaśmina Łukiewicz

Handlarka Alina Jasińska

Dziewczynka Ola Piłat

Żona Ewelina Łasocha

Biznesmen Paweł Pleskacz

Pijak-złodziej Michał Ziobrę

Staruszka Joanna Dworzycka

Pantomima Marika Dobroć Katarzyna Witkowska, Klaudia Witkowska ,Natalia Niemczuk ,Gabrysia Mamrocha, Jaśmina Łukiewicz, Joanna Dworzycka, Kuba Górnik, Krystian Byra

IMGP3900

Podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Szkół 2017/2018 Licealiada

25 stycznia 2019 roku w Biłgoraju w Zespole Szkół Budowlanych odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego wszystkich szkół z województwa lubelskiego. Szkoły będące w pierwszej dziesiątce współzawodnictwa  otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.

Sportowcy naszej szkoły w roku szkolnym 2017/2018 we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego zajęli VI miejsce na sklasyfikowane 122 szkoły. Sukcesem naszych uczniów jest miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół oraz najwyższe miejsce ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu tomaszowskiego. Gratulujemy!

Najlepsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o ubezpieczeniach

15 marca 2019 r. w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie odbył się wojewódzki etap olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z Lubelszczyzny, realizujący projekt „Lekcje z ZUS”.

W II etapie w każdym województwie rywalizowało ze sobą 20 trzyosobowych zespołów, które wyłonił etap szkolny. To najlepsi uczniowie spośród ponad 30 tysięcy, którzy wzięli udział w Olimpiadzie w całej Polsce. Podczas etapu wojewódzkiego mieli do napisania test, który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru - na odpowiedzi mieli tylko 30 minut. Uczniowie uczyli się z materiałów dydaktycznych projektu „Lekcje z ZUS” – zeszytu ucznia i zeszytu nauczyciela. To wiedza dotycząca systemu ubezpieczeń społecznych, zasiłków, emerytur i prowadzenia firmy. Należy dodać, że w II etapie Olimpiady - oprócz wiedzy - potrzebna była także umiejętność pracy w grupie.

W półfinale olimpiady naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jarosz,Kacper Bałabuch i Michał Swatowski.

Najlepsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o ubezpieczeniach

Podsumowanie WOŚP

14 marca 2019 roku w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Lubelskim odbyło się podsumowanie akcji 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy . Burmistrz podziękował wszystkim wolontariuszom za udział w tak szlachetnej akcji, która w tym roku zbierała pieniądze dla dzieci na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunem panią profesor Agnieszką Bartecką zostali obdarowani dyplomami z rąk burmistrza pana Wojciecha Żukowskiego.

Posumowanie WOŚP

8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Bóg ci zesłał mnie

I się z tego tylko ciesz

Z woli nieba jestem tu

Więc się do mnie módl.

,,Babę zesłał Bóg”

5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyło się spotkanie dedykowane Paniom. Młodzież naszej szkoły, działająca  w  kole teatralnym, przedstawiła montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Ideał kobiecego piękna w literaturze”. Uczniowie, przybliżając zgromadzonej publiczności fragmenty ,,Lalki”, zaprezentowali obiekt westchnień Stanisława Wokulskiego, a mianowicie postać Izabeli Łęckiej: „Panna Izabela była niepospolicie piękną kobietą. Wszystko w niej było oryginalne i doskonałe. Wzrost więcej niż średni, bardzo kształtna figura, bujne włosy blond z odcieniem popielatym, nosek prosty, usta trochę odchylone, zęby perłowe, ręce i stopy modelowe[…] oraz Marylę Wereszczakównę- miłość naszego wieszcza Adama Mickiewicza, recytując wiersze Do M*** (,,Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie, Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił”) oraz Niepewność(I tęskniąc sobie zadaję pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?).Całość programu uświetniły piosenki ,,Damą być  i ,,Babę zesłał Bóg” .

5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>