II edycja modułu edukacyjnego „Roztaczamy swoje horyzonty" w Zwierzyńcu

W dniach 29 ,30 września 2014r. uczniowie z kl. II .c : Jagoda Krawczyk , Anita Mroczkowska, Anna Kulpa , Patryk Parol , Marcin Knap oraz z kl. I .a – Kamil Wawrzusiszyn   pod opieką  : p. J. Karaś –Wróbel i p J, Kidy  więzili udział w II edycji modułu edukacyjnego „Roztaczamy swoje horyzonty" w Zwierzyńcu.

Organizatorem konkursu jest Roztoczański Park Narodowy. Celem  modułu było :

- podniesienie świadomości ekologicznej ze szczególnym uwzględnieniem uczniów ze szkół

z woj.. lubelskiego

- kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych

-popularyzacja walorów przyrodniczych i kulturowych Roztoczańskiego Parku Narodowego

- rozszerzenie i sprawdzenie wiedzy praktycznej wiedzy przyrodniczej

- motywowanie uczniów do aktywnej działalności na rzecz środowiska przyrodniczego

Moduł składał się z 2 części:

I – konkurs wiedzy przyrodniczej : 3 osobowa reprezentacja szkoły rozwiązywała testy zadania związane z pięcioma żywiołami (ogień , woda , ziemia , powietrze , przestrzeń)

II- konkurs sprawności fizycznej  : 3 osobowa grupa uczniów  wykonywała zadania specjalistów w terenie  wykorzystując mapę oraz różne  środki transportu m.in. kajak , rower .

Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich różnych umiejętności , jak również wykazać się  dobrą sprawnością fizyczną i sprytem. Konkurs był dobrą zabawą jak również sprawdzianem  wiedzy z różnych dziedzin.

Reprezentacja szkoły zajęła 6 miejsce na 8 zgłoszonych szkół.

Galeria zdjęć flickr.com