Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753766
Wyjazd na pokazy chemiczne na UMCS 2014

Dnia 6 października 2014r. uczniowie klasy I i II o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyły w pokazach chemicznych organizowanych przez UMCS w Lublinie. Wykładowcy wraz z pomocą studentów przedstawiali uczniom liceum i gimnazjum różne doświadczenia chemiczne, w których mogli brać udział ochotnicy z widowni. Doświadczenia w sposób bardzo ciekawy obrazowały uczniom tematy, które do tej pory przerabiali na lekcjach chemii bądź też dopiero będą je omawiać. Uczniowie mieli okazję obejrzeć m.in. reakcje, dzięki którym woda zmieniała swoją barwę na kolory tęczy, nagły wybuch beczki, pieczenie "chemicznego" ciastka, zachowanie kwiatków w ciekłym azocie i wiele innych, które nie tylko bawiły, ale też często dziwiły uczniów. Po wyjściu z sali, łatwo dało się zaobserwować, że uczniowie byli zachwyceni, tym co działo się w ciągu tej jednej godziny. Mogli w ciekawy sposób pogłębić swoją wiedzę i zainteresowanie chemią.

Zdjęcia Flickr