Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753772
III Casting na recytatora

III Casting na recytatora

 

                26 lutego w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się już III Casting na recytatora. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem z powodu dowolności w doborze tekstu, stroju, rekwizytów.                   W odróżnieniu od innych konkursów, można tu było wesprzeć się mimiką oraz ruchem scenicznym jedynym ograniczeniem uczestników była wyobraźnia. Jak informowała organizatorka konkursu, Kinga Łuczak „Wszystko co do tej pory w recytacji było zabronione, na Castingu jest dozwolone. Chodzi o to, żeby występ był jak najbardziej nowatorski i przykuwający uwagę publiczności”.

            Uczestnicy byli oceniani przez czteroosobowe jury bezpośrednio po występie w skali punktowej – każdy z jurorów przyznawał od 1 do 5 punktów. W konkursie można było uzyskać wyróżnienie lub otrzymać nagrodę. Dodatkową formą wyróżnienia było otrzymanie od pani Marii Kozyry propozycji występowania w kole teatralnym, działającym przy Tomaszowskim Domu Kultury. Uczennica naszej szkoły, Karolina Korniak została nagrodzona oraz wyróżniona propozycją pani Kozyry. Zaprezentowała monolog z repertuaru kabaretu Hrabi, pt. „Pogrzeb ciotki”, uzyskując 20/20 punktów. W występie asystował jej Karol Sioma.

Gratulujemy zwyciężczyni i życzymy jej dalszych sukcesów!