Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753663
I miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

21 kwietnia 2015 roku na terenie Zespołu Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Mistrzostwa zorganizowano dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy postawili ich w trudnych do opanowania sytuacjach losowych dotyczących ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Sposób ich działania oceniali sędziowie, w skład których wchodzili również przedstawiciele służb mundurowych.
Głównym organizatorami mistrzostw był Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Tomaszowie Lubelskim. Sponsorem pucharów dla trzech pierwszych miejsc był Zarząd Terenowy NSZZ policjantów wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tomaszowie Lubelskim.
W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 5 drużyn tomaszowskiego powiatu ponadgimnazjalnych, m.in. Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 3 z Tomaszowa Lubelskiego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Łaszczowa i Zespół Szkół z Tyszowiec. W rolę, niejednokrotnie surowych sędziów, wcieliły się nauczyciele z Zespołu Szkół nr 4 i przedstawiciele służb mundurowych.

pierwsza pomoc 1
Rywalizacja drużyn rozpoczęła się pisemnym testem z wiedzy ogólnej, dotyczącej reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia ludzkiego zdrowia a nawet życia. Następnie po części teoretycznej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w praktyce. Każda z drużyn oceniana była w sytuacji udzielania pomocy poszkodowanemu w czterech kategoriach. Dopiero po przejściu tych czterech etapów, po zsumowaniu uzyskanych punktów wyłonieni zostali zwycięzcy.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, drugie drużyna z Zespołu Szkół nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, trzecie drużyna z Zespołu Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim.
Wszyscy uczestnicy mistrzostw otrzymali dyplomy i pamiątki, a laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary, których fundatorem był Zarząd Terenowy NSZZ policjantów wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tomaszowie Lubelskim.

pierwsza pomoc 2
Głównym celem akcji było wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ponadto tego typu zajęcia mają także za zadanie przeciwdziałania występowania wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i kształcenie w młodych ludziach nawyków ich przestrzegania. Zwycięzcy będą mieli teraz okazję wykazać się podczas Okręgowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Lublinie.
Dla wszystkich była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, która kryła w sobie cele wyższe, jakimi jest zdobywanie wiedzy z zakresy ratowania tego, co najcenniejsze - ludzkiego zdrowia i życia.
(mat. KPP TL)