DRUŻYNA Z KLASY II C W FINALE KONKURSU „TWOJE EUROPEJSKIE WYZWANIE”

Jagoda Krawczyk, Anita Mroczkowska i Anna Kulpa zajęły pierwsze miejsce w zawodach powiatowych i reprezentowały szkołę w finale wojewódzkim konkursu „Twoje europejskie wyzwanie”.

W finale konkursu należało wykonać trzy zadania. Jagoda Krawczyk wcieliła się w rolę europosła na sesji plenarnej i przedstawiła stanowisko drużyny na temat wprowadzenia w Polsce euro.

Kolejne  zadanie dało możliwość przedstawienia własnego pomysłu na inwestycję lub projekt, który przyniósłby korzyści oraz pozwoliłby rozwiązać konkretny problem w ich powiecie, z jednoczesnym wskazaniem funduszu z jakich byłby on sfinansowany. Drużyna z ZS nr 2 opracowała projekt biogazowi.

W ostatnim zadaniu uczennice miały zachęcić swoich rówieśników do udziału w programie  Erasmus+. Do tego zadania przygotowały test i podkład muzyczny do piosenki, którą zaśpiewała Anna Kulpa.

Niestety nie udało się wygrać nagrody rzeczowej – wycieczki do Brukseli, ale uczennice godnie reprezentowały naszą szkołę wykazując się kreatywnością, inteligencją i pracowitością.

Pomysłodawcą oraz głównym organizatorem konkursu był europoseł Krzysztof Hetman, współorganizatorem - rektor UMCS w Lublinie prof. Stanisław Michałowski. W konkursie wzięło udział ponad 230 trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne województwa lubelskiego.

Uczennice pracowały pod kierunkiem Rafała Spodarka.