OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O MEDIACH

DIANA WAWRZUSISZYN LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY O MEDIACH Z INDEKSEM NA DZIENNIKARSTWO

Uczennica klasy III l Zespołu Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim Diana Wawrzusiszyn została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach zorganizowanego przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Spośród 144 osób etapu centralnego Diana zajęła 14 miejsce i znalazła się w gronie laureatów którzy mają możliwość wyboru indeksu z 16 najlepszych uczelni w całej Polsce.

Uczennica klasy III l wybrała indeks na kierunek dziennikarstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Finał I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach odbył się w dniach 20-21 marca br. w gmachu Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Pierwszego dnia Diana i uczniowie całej Polski  pisali test z zakresu wiedzy o mediach, spotkali się z dziennikarzem RMF FM oraz TVN24 Konradem Piaseckim, zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, a także wzięli udział w wykładzie prof. Wiesława Władyki dotyczącym współczesnych mediów i roli współczesnego dziennikarza.

Drugiego dnia odbył się quiz, w którym walczono o miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi i indeksami na wyższe uczelnie.

Oprócz indeksu Diana Wawrzusiszyn otrzymała także tablet.

Opiekunem uczennicy był Rafał Spodarek.