Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753693
Wyjazd na pokazy chemiczne

 

 

 

Sprawozdanie z wycieczki szklonej

Dnia 19.10.2015r. odbyła się wycieczka szkolna na UMCS  w Lublinie na pokazy chemiczne. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka chemii  pani Agnieszka Bartecka. Wybrały się dwie klasy pierwsze z Zespołu Szkół im. generała Władysława  Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim. Nasz autokar wyruszył spod szkoły o godzinie  8:00. Pokazy zaczęły  się o godzinie  10:30 trwały  do 12:00.  Przedstawiono wiele doświadczeń chemicznych w których uczestniczyli nie tylko chemicy ale także uczniowie. Kilka nowych rzeczy się dowiedzieliśmy. Ogromnym zaskoczeniem było doświadczenie z ciekłym azotem. Inne doświadczenia tez były zaskakujące i interesujące, bowiem towarzyszyły im różne efekty świetlne, dźwiękowe i barwne. Mogliśmy się przekonać, że chemia  nie jest nudna a wręcz odwrotnie może być ciekawa i kolorowa. Wszyscy byli zadowoleni z pokazów. Po pokazach uczniowie mieli czas wolny w centrum handlowym Felicyty. O 14:00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Do Tomaszowa dotarliśmy o godzinie 16:00.

Pokazy chemiczne UMCS 2015