Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753808
Dzień Niepodległości

Data 11 listopada 1918 roku zajmuje w świadomości Polaków niezwykłe miejsce. Oto po 123 latach niewoli,  nasz kraj znów wolny pojawił się z powrotem na mapie Europy i świata, a naród polski ujarzmiany dotąd przez zaborców, cieszył się swobodą. Przywiązanie do tej, co nie zginęła, pozwoliło wychodzić Polakom z najtrudniejszych opresji, stawiać czoło poważnym problemom polskiej egzystencji narodowej.

     Zgodnie z tradycją  szkoły corocznie odbywają się  uroczyste akademie z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości z udziałem całej społeczności szkolnej.

 Narracja przeplatana patriotycznymi wierszami, znanymi  piosenkami oddała w pełni atmosferę tamtych czasów. Apel zmusza  nas również do refleksji na temat wolności – wartości bezcennej dla istnienia i trwania każdego narodu.  Celem akademii jest też kształtowanie uczuć patriotycznych i dumy narodowej, budzenie szacunku i przywiązania dla tradycji 11 listopada, wzbudzenie poszanowania dla wartości, o jakie walczyli nasi dziadowie i ojcowie.

    Akademie przygotowały p. Joanna Dziuba  i p. Jolanta Kida

 

Święto odzyskania niepodleglosci 2015