Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753815
Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę 2015

Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015

 

Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015

„Błogosławieni czystego serca”. Takie hasło przyświecało w sobotę (24.10) maturzystom z naszej diecezji, którzy przybyli na Jasną Górę wśród których byli również nasi uczniowie klas trzecich.

Ks. bp Marian Rojek: zachęcał do wzięcia udziału w XXIV pielgrzymce słowami: „Pojawiamy się przed obliczem Matki Bożej Częstochowskiej jako wspólnota młodych wiernych, którzy w roku szkolnym 2015/2016 przystąpią do finalnego egzaminu dojrzałości nazywanego maturą. Razem z Wami są dzisiaj tutaj także nauczyciele, wychowawcy, kapłani, siostry zakonne oraz katecheci świeccy. Dobrze, że są pośród Was także i rodzice, niektórzy fizycznie obecni, inni duchowo, ale zawsze w modlitwie i codziennym zatroskaniu”.

 Pielgrzymkę rozpoczęła uroczysta Eucharystia w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Mariusz Leszczyński.

W dalszej części maturzyści uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich, a następnie zgromadzili się w kaplicy Cudownego Obrazu, aby modlić się na różańcu połączonym z hymnem ku czci Bogurodzicy zwanym Akatystem oraz odśpiewać wspólnie średniowieczny hymn „Bogurodzica” oraz Apel Jasnogórski, podczas którego ponownie do zebranych zwrócił się bp Mariusz Leszczyński.

„Pielgrzymka, w której uczestniczysz jest okazją do ogarnięcia refleksją i modlitwą twego życia, które przecież chciałbyś, aby było piękne i szczęśliwe. Nie lękaj się oświetlić je światłem Ewangelii. Zapewne znajdziesz w nim „słabe punkty” - jednak nie wahaj się i powiedz o tym Chrystusowi! Wybrałeś pielgrzymkę, a to oznacza, że wybrałeś Boga, który przez sumienie, Ewangelię i Kościół mówi ci, co masz czynić, aby być szczęśliwym!” - podkreślał na zakończenie Eucharystii ks. Robert Strus, dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego w Zamościu.

XXIV Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę, w której uczestniczyło ponad 3 tysiące osób zakończył Akatyst ku czci Matki Bożej połączony z modlitwą różańcową oraz Apel jasnogórski.
 

Galeria

Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015 Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej na Jasną Górę 2015

Mat,  Fot.:http://www.radiozamosc.pl