Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych 2015

Wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych

13 listopada 2015 po raz drugi w Zespole Szkół Nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim odbył się Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Ideą konkursu było uczczenie Święta Niepodległości i rozbudzenie w młodzieży chęci śpiewania i muzykowania. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie:

Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim

Gimnazjum Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Tomaszowie Lubelskim

Zespołu Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim

Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim

Zespołu Szkół Nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim

Zespołu Szkół Nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim

Internatu przy Zespole Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe. Jury w składzie:

1. p. Kinga Łuczak – przedstawiciel Tomaszowskiego Domu Kultury

2. p. Stanisław Cisło – sekretarz Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim

3. p. Dariusz Czop – przedstawiciel Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej

przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Zespół Szkół Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun p. Katarzyna Ważna)

II miejsce – Weronika Bondyra z Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun p. Małgorzata Korzeniowska-Witt)

III miejsce – Paulina Budycz wychowanka Internatu przy Zespole Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun p. Małgorzata Szałapaj)

Wyróżnienie – Magdalena Frączkowska z Zespołu Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun p. Andrzej Bulicz) oraz Anna Kulpa i Michał Iwanicki z Zespołu Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim (opiekun p. Joanna Dziuba).

Przegląd zorganizowali nauczyciele: p. Agnieszka Raczkiewicz, p. Iwona Malec i p. Mirosław Hałasa. Organizatorzy już zapowiadają kontynuację pomysłu w przyszłym roku.

MAT.:  Zespół Szkół Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim