Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753618
Paczka Marzeń 2015

 

 

 

 

7 grudnia 2015 roku w Hotelu Antoni  odbył się finał III edycji akcji „Paczka Marzeń" z udziałem 27 dzieci .Współorganizatorem była Fundacja Społeczno-Gospodarcza Oscar. Właściciel Hotelu Antoni  udostępnił salę wraz z poczęstunkiem dla wszystkich dzieci, organizatorów i sponsorów.  a firma Europiek z Lublina przekazała pączki dla dzieci. Na spotkaniu obecni byli :Starosta Powiatu Tomaszowskiego Jan Kowalczyk, Burmistrz Miasta Wojciech Żukowski, Przedstawiciele Komedy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim, Przedstawiciel Urzędu Miasta w Łaszczowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 1, 2, 4 w Tomaszowie Lubelskim, opiekunowie  szkolnych Kół PCK oraz nauczyciele i rodzice. Dzieci bawiły się wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 1, którzy przygotowali dla nich przeróżne zabawy .Główna atrakcją tego dnia był  Św. Mikołaj który rozdawał paczki dzieciom.  

 Akcja „Paczka Marzeń” polega na zbieraniu pieniędzy na paczki dla dzieci z najuboższych rodzin w szkołach oraz zakładach pracy Po zebraniu środków fundatorzy przygotowują paczkę na podstawie listu napisanego do Mikołaja przez dziecko. Następnie paczki zostają przekazane dzieciom przez Św. Mikołaja. Celem tej akcji jest wspieranie ubogich rodzin a szczególnie dzieci, aby je uszczęśliwić w tym szczególnym dniu jakim są Mikołajki, gdyż radość w ich oczach była,  jest i i nadal będzie bezcenna.

 Nasza szkoła już trzeci raz brała udział w tej niezwykłej akcji. Uczniowie z prawie wszystkich klas zbierali pieniądze, za które kupione zostały prezenty dla dzieci. Uczennice, które najbardziej zaangażowały się zorganizowanie paczek  uczestniczyły  wraz z opiekunem szkolnego koła PCK panią Agnieszka Bartecką w finale akcji „Paczka marzeń" .

Paczka marzeń 2015