Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753636
Dzień Czytania Tolkiena

Dzień Czytania Tolkiena

W 2003 roku stowarzyszenie The Tolkien Society ogłosiło 25 marca Dniem Czytania Tolkiena. Każdego roku obchodom towarzyszy, wybrane przez stowarzyszenie, hasło. W tym roku jest to „Życie, śmierć i nieśmiertelność”. Zostało ono ustanowione na pamiątkę 100. rocznicy bitwy nad Sommą, w której zginął przyjaciel Tolkiena i w której uczestniczył sam autor. Obchodzić go można na różne sposoby, m.in. spotkać się z innymi czytelnikami na żywo. I taką formę przybrało spotkanie, które odbyło się 31 marca 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim, w którym bardzo chętnie wzięła udział młodzież z różnych szkół, w tym reprezentanci naszej - Zespołu Szkół nr 2. Z tej okazji uczniowie klasy II b i klasy III d (członkowie koła teatralnego, działającego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Piwko) przygotowali fragment "Władcy Pierścieni -Drużyna Pierścienia, Księga druga, Rozdział 7- Zwierciadło Galadrieli". Każdy z uczniów miał poszczególną rolę: Keleborn - Aleksander Bernard, Galadriela -Magda Warzocha, Frodo –Jakub Jędrzejewski, Aragorn- Mateusz Witko, Legolas - Maciej Kuryło, Gimli - Andrzej Bundyra, narrator -Karolina Korniak. Poza profesjonalnym występem, nasi koledzy i koleżanki przygotowali również stroje odzwierciedlające ubiór głównych bohaterów czytanej książki. Oprócz tego pojawiły się też rekwizyty (łuki, miecze). Mamy nadzieję, że taki sposób przedstawienia utworu, zachęcił do czytania tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z Tolkienem i jego książkami. 

 

Czytanie Tolkiena