Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753679
Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Gen. Władysławie Sikorskim

W maju, jak co roku, odbył się Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Gen. Władysławie Sikorskim którego celem jest propagowanie, szczególnie wśród uczniów klas pierwszych, wiedzy o jednym z największych Polaków XX wieku. W pierwszym etapie, który miał miejsce 24 maja 2016 r. wzięło udział 27 uczniów wszystkich klas pierwszych. Odpowiadali oni na pytania testowe dotyczące życia i działalności na różnych polach W. Sikorskiego. Do drugiej części, która odbyła się 31.06.2016 r., zakwalifikowało się 12 uczestników. Te etap miał również formę pisemną. Tematyka rozszerzona została o treści odnoszące się do działalności polskiego rządu emigracyjnego w latach 1939-1943, Polskiego Państwa Podziemnego i udziału polskich formacji zbrojnych w II wojnie światowej. Najlepszym przygotowaniem wykazali się: Weronika Mikuła z klasy I b zajmując pierwsze miejsce oraz Beniamin Gaczoł i Jakub Denys z klasy I a (odpowiednio drugie i trzecie miejsce). Uczestnicy oprócz gratulacji i satysfakcji ze zdobytej wiedzy otrzymali dodatkowe, wysokie, oceny z historii oraz na zakończenie roku szkolnego okolicznościowe dyplomy a zwyciężczyni nagrodę książkową.

 

Organizatorzy