Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753686
Pokazy chemiczne na UMCS

 

 

 

 

Dnia 26.09.2016r. odbyła się wycieczka szkolna na UMCS  w Lublinie na pokazy chemiczne. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka chemii  pani Agnieszka Bartecka. Wybrały się dwie klasy pierwsze : 1 b, 1 c oraz klasa II b z Zespołu Szkół im. generała Władysława  Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim. Nasz autokar wyruszył spod szkoły o godzinie  8:00. Pokazy zaczęły  się o godzinie  10:30 trwały  do 12:00.  Przedstawiono wiele doświadczeń chemicznych w których uczestniczyli nie tylko chemicy ale także uczniowie. Kilka nowych rzeczy się dowiedzieliśmy. Ogromnym zaskoczeniem było doświadczenie z ciekłym azotem. Inne doświadczenia tez były zaskakujące i interesujące, bowiem towarzyszyły im różne efekty świetlne, dźwiękowe i barwne. Mogliśmy się przekonać, że chemia  nie jest nudna a wręcz odwrotnie może być ciekawa i kolorowa. Wszyscy byli zadowoleni z pokazów. Po pokazach uczniowie mieli czas wolny w centrum handlowym Tarasy Zamkowe. O 14:00 ruszyliśmy w drogę powrotną. Do Tomaszowa dotarliśmy o godzinie 16:00.

 

Pokazy chemiczne 2016