Pokazy z fizyki

30.09.2016 uczniowie z klas o profilu matematyczno-fizycznym udali się na wycieczkę przedmiotowa do Lublina. Głównym celem wyjazdu był udział w 57 Pokazach z fizyki.

W  programie pokazów znalazły sie takie zagadnienia jak:

-elektromagnetyzm

- ciecze

- fizyka ludzkiego ciała

- rezonanse

Młodzież z dużym zaciekaweiniem przypatrywała się prezentowanym doświadczeniaom a niektórzy z nas nawet brali  aktywny udział. Pasjonaci fizyki wprowadzili nas w magię eksperymentów i jeszcze bardzeij uzmysłowili jaką rolę odgrywa fizyka w codziennym życiu.

Na pewno za rok chętnie wrócimy na lubelską uczelnię, aby uczestniczyć w tych niecodziennych doświadczeniach.

Kolejnym punktem naszego wyjazdu było Państwowe Muzeum na Majdanku. W skupieniu i powadze zwiedzaliśmy "pawilony śmierci" tysięcy niewinnych ludzi.

Do Tomaszowa Lub. wróciliśmy w póżnych godzinach wieczornych. wycieczka była doskonałą lekcję fizyki, historii iświetną integrację młodzieży.

Barbara Ciećko kl II a

Pokazy fizyczne 2016