I Powiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych i Tancerzy Solowych

25 października 2016 roku grupa taneczna naszej szkoły wzięła udział  w I Powiatowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Tanecznych i Tancerzy Solowych w Tomaszowskim Domu Kultury. Organizatorami przeglądu było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim. Celem imprezy była popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, nawiązanie współpracy między ośrodkami i szkołami oraz zdobycie i wymiana doświadczeń.

Na scenie sali widowiskowej TDK swoje umiejętności zaprezentowało 6 zespołów i 3 solistów.
Wśród występujących zespołów były:
– zespół Eko-Dance z Zespołu Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim w składzie Roksana Joniec, Oliwia Beńko, Klaudia Rzeszowska, Weronika Krzaczek, Weronika Wiśniewska i Karolina Suszyńska (opiekun – pani Jadwiga Kotowicz);
- uczennice Gimnazjum w Tarnawatce należące do zespołu Tamburino.
– zespół “Muminki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim
– grupa taneczna z Gimnazjum Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim
– zespół Taneczny „Cekin” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim
– zespół taneczny „Doris Team” działający przy Gimnazjum Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II

Wśród solistów zobaczyliśmy:
– Kornelię Kozyrę z Gimnazjum Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
– Izabelę Gmiterek z Zespołu Szkół Nr 3 im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim
– Milenę Szumską z Zespołu Szkół Nr 2 im. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim

Młodzi adepci tańca świetnie prezentowali się w różnych stylach tanecznych: walc angielski, tańce cygańskie, taniec japoński, taniec nowoczesny, taniec współczesny, zumba, hip-hop i disco.