Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753718
Dzień Czytania Tolkiena 2017 roku

Dzień Czytania Tolkiena 2017 roku

W 2003 roku stowarzyszenie The Tolkien Society ogłosiło 25 marca Dniem Czytania Tolkiena. Każdego roku obchodom towarzyszy, wybrane przez stowarzyszenie, hasło. W tym roku jest to „Poezja i pieśni w prozie Tolkiena". Już kolejny raz chętnie przyłączyliśmy się do tej akcji. Dnia 27 marca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej  uczniowie z koła teatralnego naszej szkoły, działającego pod kierunkiem Pani Małgorzaty Piwko, przygotowali fragment ,,Władcy Pierścieni”. Każdy z uczniów miał poszczególną rolę: Galadriela –Magdalena Obirek, Frodo –Michał Mleczko, Aragorn- Jakub Górnik, Legolas – Adrian Brodowski, Gimli – Karol Piskor, narrator –Natalia Niemczuk. Poza profesjonalnym występem, nasi koledzy i koleżanki przygotowali również stroje odzwierciedlające ubiór głównych bohaterów czytanej książki. Mamy nadzieję, że taki sposób przedstawienia utworu, zachęcił do czytania tych, którzy do tej pory nie mieli styczności z Tolkienem i jego książkami. 

 

Dzień Czytania Tolkiena 2017 roku