Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753704
Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Piątek 1 grudnnia 2017 r. był wyjątkowo przyjemny dla klas II a, II b, II d i Ic. Uczniowie nie spędzili tego dnia w szkole, lecz na wycieczce w Warszawie, pod opieką p.Jadwigi Kotowicz, p.Ewy Zielińskiej, p.Agnieszki Barteckiej i p.Małgorzaty Tetych. Nietypowa lekcja zaczęła się od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Młodzież mogła przybliżyć sobie obraz jednego z najtragiczniejszych wydarzeń naszej historii, bardzo złożonego w ocenie, ale bez wątpienia stanowiącego do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Ekspozycje Muzeum ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych warszawiaków, grozę walk, umundurowanie, broń, wygląd kanałów, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też niedługi, ale przejmujący film w 3D pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu jako istne "morze ruin".

Kolejnym punktem programu wycieczki był Stadion Narodowy, którego wielkość zaskoczyła i jednocześnie wprawiła w podziw. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, a nawet zwiedzić szatnię, pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

Uczestnicy wycieczki udali się również do Sejmu, gdzie mieli okazję zwiedzić, pod kierunkiem przewodnika, m.in. salę posiedzeń Sejmu, hall główny, a w nim makietę kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz gablotę z laskami marszałkowskimi.

Źródłem niezapomnianych wrażeń była wizyta w Planetarium. Miejsce to pozwoliło widzom przenieść się do najodleglejszych zakątków kosmosu, cofnąć do początków życia na Ziemi, zanurzyć się w obserwowanych, na co dzień niedostępnych światach. Na wyciągnięcie ręki były zwierzęta zamieszkujące oceaniczne głębiny, niewidzialne gołym okiem mikroorganizmy, stworzenia sprzed milionów lat. Przed filmem ,,Dobór naturalny” odbył się pokaz na żywo „Mars 3D”.

W programie wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w centrum handlowym Złote Tarasy.

 

Wycieczka do Warszawy 2017