Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753740
Lekcja w Tabasco

24 stycznia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 przeżyli kulinarną przygodę w restauracji Tabasco. Dwunastu uczniów miało okazję szlifować swoje umiejętności kulinarne i kreatywność w tej dziedzinie pod okiem szefowej kuchni Tabasco Pani Małgorzaty Świderek. Młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotowali sałatkę ze świeżych warzyw i grillowanego kurczaka oraz pyszny deser fit z musli, frużeliną owocową, prażonymi jabłkami i kremem z białą czekoladą. Ukoronowaniem spotkania w Tabasco była degustacja przygotowanych dań. Zachwytom nad samodzielnie przygotowanymi potrawami nie było końca.

Warsztaty były jedną z nagród w konkursie organizowanym w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Impreza odbyła się w szkole po raz drugi i ponownie spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Propagowanie zdrowego stylu życia staje się więc w naszej szkole powoli tradycją. Uczniowie chętnie wzięli udział we wszystkich trzech konkurencjach konkursowych, czyli w teście wiedzy o zdrowym żywieniu, konkursie kulinarnym i konkursie na hasło propagujące zdrowe odżywianie. Impreza w szkole zakończyła się spotkaniem z Panią dietetyk Anną Dolanowską, która przygotowała prezentacją multimedialną o zdrowym odżywianiu.

Warsztaty w Tabasco nie były jedyną nagrodą. Dzięki przychylności sponsorów, młodzież mogła cieszyć się też z innych nagród, takich jak: karnety do studia Lara Fit, vouchery do restauracji Tabasco, Diavolo, Arkadia,  Z Pieca i z Gara, wejściówka na kręgle i na basen z jacuzzi do hotelu Antoni i wejściówka na basen i do groty solnej w hotelu Arkadia Spa, wejściówki do kina w TDK. Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród oraz Pani dietetyk za pomoc w propagowaniu zdrowego stylu życia wśród młodego pokolenia.

 

Anna Głazowska

Katarzyna Gondek

 

Lekcja w Tabasco