Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753763
Program profilaktyczny "Podstępne WZW" i "Znamię!Znam je?"

W poniedziałek 16 kwietnia klasy I a, I b, I c, II b brały udział w realizacji programów z zakresie profilaktyki zakażeń HBV i HCV oraz profilaktyki czerniaka.
Program edukacyjny "Podstępne WZW" ma na ceu zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się zakażeń poprzez podniesienie poziomu wiedzy pozwalającej na rozpoznawanie i unikanie narażenia na zakażenia i podejmowania działań profilaktycznych.

Program edukacyjne "Znamię!Znam je? " ma na celu zmienić alarmujące statystyki, według których rocznie w Polsce odnotowuje się 2500-3000 przypadków czerniaka wykrywanego zbyt późno.

Uczniowie poprzez prezentację, spot edukacyjny mogli zapoznać się z objawami tych chorób a przede wszytskim poznać metody zapobegania zarażeniu wirusem HBV i HCV oraz profilaktykę czerniaka. Realizacja tych dwóch programów na pewno zaowocuje poprawą zdrowotnych zachowań młodzieży wchodzącej w wiek dorosły.

Koordynatorami szkolnych programów edukacyjnych są pani Magdalena Zielińska i pani Agnieszka Bartecka.

 

Program profilaktyczny "Podstępne WZW" i "Znamię!Znam je?"