Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753668
Akcja sadzenia dębów w setną rocznicę odzyskania niepodległości

W 2018 roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z tak ważnym dla nas wydarzeniem w całym kraju organizowane są różnego rodzaju uroczystości. Jedna z nich jest akcja sadzenia dębów. Inicjatywa ta nawiązuje do spontanicznej akcji przeprowadzonej w latach 1918-1928, kiedy społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby- jako świadectwo odzyskania niepodległości. Dęby sadzone są w miejscach pamięci o walce za ojczyznę i bohaterstwie Polaków. Dęby są symbolem siły, potęgi, szlachetności i sławy. Drzewa tę będące swoistym wotum dziękczynnym naszych przodków za przywróconą niepodległość, często przetrwały do dziś, jako świadkowie ważnych dla naszego narodu wydarzeń.

Akcja sadzenia dębów -upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości