Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753666
Konkurs z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę "Wolna - Niepodległa"

Konkurs z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę "Wolna - Niepodległa"

W kwietniu i maju w naszej szkole odbyły się dwa etapy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy pt. " Wolna - Niepodległa" zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Tematyka Konkursu obejmowała zakres wiedzy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości. W etapie szkolnym uczestniczyło 20 uczniów klas pierwszych i drugich. Test najlepiej rozwiązali : Zuzanna Budzyńska z kl. I c i Karol Piskor z kl. II d. Etap powiatowy rozegrany został 24.05.2018 r. Wzięło w nim udział dziewięciu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy postawili przed nimi zadanie w postaci testu o wydarzeniach sprzed stu lat które doprowadziły do odrodzenia Polski. Uczestnicy wykazali się dobrym przygotowaniem oraz zaprezentowali wyrównany poziom. Pierwsze miejsce zajęła Kamila Kuc z Liceum Ogólnokształcącego w Łaszczowie. Uczniowie którzy uzyskali najlepsze rezultaty i zajęli trzy pierwsze miejsca wezmą udział w podsumowaniu Konkursu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim Delegatura w Zamościu.

Konkurs z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę "Wolna - Niepodległa"