Wycieczka szkolna uczniów klas II b, II c i I b

W dniach 24-25 maja odbyła sie wycieczka szkolna uczniów klas II b, II c i I b. Pierwszym celem naszego wyjazdu były pokazy kriogeniczne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem pokazów jest ukazanie, że chemia jest ciekawą i widowiskową dziedziną nauki oraz rozszerzenie ich wiedzy o przebiegu różnorakich reakcji chemicznych, a także przedstawianie niezwykłych właściwości substancji w niskich temperaturach.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Wawelu i Starego Miasta w Krakowie.

Kolejny dzień spędziliśmy w Zakopanem, gdzie zwiedziliśmy Krupówki, kościół na Krzeptówkach . Mogliśmy wjechać wyciągiem na Wielka Krokiew i podziwiać piękne górskie widoki oraz wejść na Gubałówkę.

Wyjazd zakończyliśmy wspólnymi śpiewami w drodze powrotnej.

Wycieczka szkolna uczniów klas II b, II c i I b