Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753629
9 listopada 2018 r. - Lubelskie rekordy dla Niepodległości
9 listopada 2018 r. - Lubelskie rekordy dla Niepodległości

 

9 listopada 2018 roku w Zamościu w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” odbyła się uroczystość, której celem głównym było kształtowanie wartości patriotycznych i wspieranie działań poświęconych obchodom 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 

 

Uroczystość rozpoczęto powitaniem gości wśród których byli m.in. Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek, Lubelski Kurator Oświaty p. Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Zamość p. Andrzej Wnuk, Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr. Marian Rojek, senator RP Jerzy Chróścikowski, Delegaci dzieci i młodzieży wraz z dyrektorami ze szkół i placówek województwa lubelskiego, które wzięły udział w akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” i otrzymali certyfikat Biura Rekordów – 169 szkół z 14 powiatów województwa lubelskiego.

 

 

Wszyscy uczestnicy spotkania o godzinie 11.11 włączyli się w zainicjowaną przez Ministra Edukacji Narodowej, akcję – „Rekord dla Niepodległej” wspólnie śpiewając Hymn Narodowy.

 

 

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie certyfikatów ustanowienia Rekordu Polski w największej liczbie osób tańczących jednocześnie poloneza w wielu lokalizacjach przez Lubelską Kurator Oświaty panią Teresę Misiuk wraz z Wojewodą Lubelskim i Prezydentem Miasta Zamość.

 

 

Całą uroczystość uświetniły występ Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” oraz Koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów zamojskich szkół ponadgimnazjalnych.

9 listopada 2018 r. - Lubelskie rekordy dla Niepodległości