Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753685
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
 
Dzień Światowego Rzucania Palenia Tytoniu przypada w trzeci czwartek listopada, akcja ta ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się przed laty w USA, gdzie do odstawienia papierosów na jeden dzień, zachęcono ponad milion osób. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą - akcja ta ma jedynie zachęcić do rzucenia nałogu. Na całym świecie tytoń zabija ponad 5 milionów osób, w tym ok. 600 tyś. palących biernie, wdychając dym osób palących z ich otoczenia. Głównym problemem związanym z rzuceniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli, palacze mogą nie odczuwać skutków palenia tytoniu przez wiele lat, jednak gdy się pojawią może być juz za późno...
 
Żaneta Smutniak, Natalia Chromiec kl.1b

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu 2018