Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753637
Lekcje z ZUS

 

W bieżącym roku szkolnym Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny realizuje projekt edukacyjny

„Lekcje z ZUS” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła również w nim uczestniczy. W ramach projektu zrealizowano  cztery obszary tematyczne:
1. ”Świadomy zawsze ubezpieczony”
2. „Płacisz i masz, czyli co ci się należy, gdy płacisz składki”
3. „Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach”
4. „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W  Zespole Szkół nr 2 do eliminacji szkolnych przystąpiło 29 uczniów z klas Ia i Ic. W czasie 30 minut rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Najlepszy wynik uzyskał Jakub Jarosz z klasy Ia, na drugim miejscu uplasowali się Kacper Bałabuch z klasy Ia, Zuzanna Swatowska i Michał Swatowski z klasy Ic.  O tym czy wymienione osoby zostaną zakwalifikowane do następnego etapu zdecyduje Komitet Wojewódzki Olimpiady.

 

 

 

Lekcje z ZUS 2018