Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753635
Coolinarna przygoda.

Coolinarna przygoda.

Wychodząc naprzeciw panującym trendom i potrzebom młodzieży, w Zespole Szkół Nr 2 zorganizowano już po raz trzeci cykl imprez związanych ze zdrowym odżywianiem.

 

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania odbył się w szkole test wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz konkurs kulinarny.

Test wiedzy cieszył się jak co roku ogromną popularnością wśród uczniów, wzięło w nim udział ponad 60 osób. Również konkurs kulinarny spotkał się dużym zainteresowaniem. Zadaniem uczniów było samodzielne przygotowanie zdrowych i smacznych dań. W tym roku poziom konkurencji był wyjątkowo wysoki, komisja konkursowa miała problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zdrowy i lekki torcik - Kinder Maxi King w wersji fit.

Zaangażowanie uczniów w konkurs kulinarny zostało docenione i w nagrodę wzięli oni udział w warsztatach kulinarnych w restauracji Tabasco. Podczas warsztatów młodzi adepci sztuki kulinarnej mogli doskonalić i rozwijać swoje umiejętności pod okiem szefowej kuchni Tabasco, przygotowując koktajle owocowe i warzywne.

Warsztaty w Tabasco nie były jedyną nagrodą. Organizatorzy imprezy szkolnej spotkali się z ogromnym zrozumieniem i wsparciem lokalnych restauratorów oraz studia Lara Fit oraz TDK. Dzięki ich przychylności, młodzież mogła cieszyć się z nagród, takich jak: karnety do studia Lara Fit, wejściówki do kina w TDK, vouchery do restauracji Tabasco, Diavolo, Arkadia, Antoni, Z Pieca i z Gara, Staropolska, Bella Vita oraz Warsztat Smaku.

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród za pomoc w propagowaniu zdrowego odżywiania wśród młodzieży.

 

Anna Głazowska

Katarzyna Gondek

Coolinarna przygoda