Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753814
Pokazy w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Tomaszowie Lubelskim

7 marca 2019 roku uczniowie klasy II b wraz z opiekunem panią profesor Agnieszką Bartecką przeprowadzili pokazy chemiczne pt." Kolorowa chemia" dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 5 im. Krasnala Hałabały w Tomaszowie Lubelskim.

Przedszkolaki najpierw wykonywały proste doświadczenia chemiczne prz użyciu domowych odczynników w grupach pod okiem licealistów. Dzieci mogły wykonać wuklan chemiczny, sprawdzić zachowanie różnych substancji w oleju, tęczę w szklance, nadmuchać balony gazem powstającym w reakcji sody z octem. Dzieciom najbardziej podobało się dmuchanie baniek w bańce. Po zakończeniu pracy w grupach uczniowie z liceum przeprowadzili doświadczenia z użyciem metali, kwasów i innych substancji, którym towarzyszyły efekty świetlne, zapachowe

i dźwiękowe. Dzieci z przedszkola były bardzo zadowolone i zachwycone. Mogły poznać tajniki chemii. Na koniec uczniowie z naszej szkoły otrzymali podziękowania oraz dyplomy.

pokazy w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Tomaszowie Lubelskim