Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753810
8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Bóg ci zesłał mnie

I się z tego tylko ciesz

Z woli nieba jestem tu

Z woli nieba jestem tu

Więc się do mnie módl.

                       ,,Babę zesłał Bóg”

 

     5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim odbyło się spotkanie dedykowane Paniom. Młodzież naszej szkoły, działająca  w  kole teatralnym, przedstawiła montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Ideał kobiecego piękna w literaturze”. Uczniowie, przybliżając zgromadzonej publiczności fragmenty ,,Lalki”, zaprezentowali obiekt westchnień Stanisława Wokulskiego, a mianowicie postać Izabeli Łęckiej: „Panna Izabela była niepospolicie piękną kobietą. Wszystko w niej było oryginalne i doskonałe. Wzrost więcej niż średni, bardzo kształtna figura, bujne włosy blond z odcieniem popielatym, nosek prosty, usta trochę odchylone, zęby perłowe, ręce i stopy modelowe[…] oraz Marylę Wereszczakównę- miłość naszego wieszcza Adama Mickiewicza, recytując wiersze Do M*** (,,Wszędzie i zawsze będę ja przy tobie, Bom wszędzie cząstkę mej duszy zostawił”) oraz Niepewność(I tęskniąc sobie zadaję pytanie: Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?).Całość programu uświetniły piosenki ,,Damą być  i ,,Babę zesłał Bóg” .

 

 

5 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej