Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753674
Najlepsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o ubezpieczeniach

Najlepsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o ubezpieczeniach

15 marca 2019 r. w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie odbył się wojewódzki etap olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", organizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z Lubelszczyzny, realizujący projekt „Lekcje z ZUS”.

W II etapie w każdym województwie rywalizowało ze sobą 20 trzyosobowych zespołów, które wyłonił etap szkolny. To najlepsi uczniowie spośród ponad 30 tysięcy, którzy wzięli udział w Olimpiadzie w całej Polsce. Podczas etapu wojewódzkiego mieli do napisania test, który składał się z 25 pytań wielokrotnego wyboru - na odpowiedzi mieli tylko 30 minut. Uczniowie uczyli się z materiałów dydaktycznych projektu „Lekcje z ZUS” – zeszytu ucznia i zeszytu nauczyciela. To wiedza dotycząca systemu ubezpieczeń społecznych, zasiłków, emerytur i prowadzenia firmy. Należy dodać, że w II etapie Olimpiady - oprócz wiedzy - potrzebna była także umiejętność pracy w grupie.

W półfinale olimpiady naszą szkołę reprezentowali: Jakub Jarosz,Kacper Bałabuch i Michał Swatowski.

 

Najlepsi uczniowie zmierzyli się z wiedzą o ubezpieczeniach