Wizyta uczniów ze szkoły muzycznej Musik- und Kunstschule Freudenstadt

Dnia 27 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów ze szkoły muzycznej Musik- und Kunstschule Freudenstadt. Młodzież obu szkół uczestniczyła w pracy projektowej

w ramach wspólnie realizowanego projektu: „Międzynarodowy język muzyki – spotkanie młodzieży z Polski i Niemiec przy muzyce”. Uczniowie spędzili czas na wspólnych grach

i zabawach w małych grupach projektowych.

Muzyka łączy i łagodzi obyczaje, dlatego wspaniałym pomysłem był  koncert  w wykonaniu uczniów naszej szkoły i Młodzieżowej Symfonicznej Orkiestry Dętej z Freudenstadt, który odbył się  na hali sportowej.

Następnego dnia miała miejsce wspólna wycieczka szlakiem Tanwi w Suścu. Można było poznać walory turystyczne  naszego pięknego Roztocza, ale przede wszystkim nawiązać kontakty i ćwiczyć swoje umiejętności językowe.

Wizyta uczniów ze szkoły muzycznej Musik- und Kunstschule Freudenstadt