Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753684
I ,II ,IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym

I ,II ,IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  Statystycznym

 

Jury XLVIII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego przyznało następujące nagrody jego laureatom:

  - I miejsce – Monika Piwko  ; uczennica  kl. III A – nagroda laptop  

- II  miejsce  – Jakub Jarosz - uczeń  kl. I A – nagroda Tablet

 -IV miejsca   ex-aequo:   nagroda album książkowy

      Katarzyna Warmińska - uczennica  kl. II  c

     Aleksandra Zając – uczennica  kl. I d

Prace wykonane pod kierunkiem p. Jolanty Kidy

 

.Ogólnopolski Konkurs Statystyczny jest organizowany przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im. Stefana Szulca. Celem Konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki zdobywanej w szkole na lekcjach matematyki, geografii, zarządzania informacją, podstaw przedsiębiorczości … w oparciu o Mały Rocznik Statystyczny Polski. .Zadanie Konkursowe polegało  na opracowaniu jednego z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski

Pytania XLVIII  Konkursu  dotyczyły rozdziału 4  „Małego Rocznika Statystycznego Polski”

  (Ludność Polski )

    Przy ocenie prac konkursowych  brane są pod uwagę takie kryteria jak: stopień wykorzystania Małego Rocznika Statystycznego Polski, umiejętność analizy i syntezy wiedzy źródłowej, oryginalność interpretacji tematu, układ treści.

 W konkursie  oprócz nagrodzonych uczniów brali udział uczniowie : Kacper Bałabuch kl .I a

 Patrycja Rybak kl. I d

IMG_20190607_102700