Wirtualne zwiedzanie szkoły

Licznik odwiedzin

Odsłon : 753749
„Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość” - z udziałem Ministra Edukacji Dariusza Piontkowskiego

Dariusz Piontkowski, Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej odbył w dniu dzisiejszym, 20 września, wizytę w Tomaszowie Lubelskim w ramach programu „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Spotkanie rozpoczęto od złożenia kwiatów przy pomniku gen. Tadeusza Piskora na Cmentarzu Wojennym przy ul. Lwowskiej. W godzinach południowych w hali sportowej II LO im. gen. Wł. Sikorskiego odbyła się konferencja pn.„Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”, adresowana do szkolnych doradców zawodowych i dyrektorów szkół podstawowych z terenu działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu. Minister Edukacji Narodowej złożył także wizytę na terenie zakładu pracy RST „Roztocze”. Firma wspiera Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w realizacji kształcenia zawodowego. Celem współpracy jest kształtowanie umiejętności niezbędnych do wykonywania zawodu w rzeczywistych warunkach pracy oraz bardzo dobre przygotowanie absolwentów szkoły do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach branży produkcyjnej.
Roztocze Z.U.P. obejmuje swoim patronatem klasy kształcące uczniów w zawodach: technik mechanik – specjalizacja obróbka skrawaniem i operator obrabiarek skrawających.
Podczas tej wizyty wręczone zostały m.in. stypendia i nagrody od pracodawcy dla uczniów klas patronackich. Następnie gość, a także przedstawiciele władz powiatu, kuratorium i inni wzięli udział w przygotowanych dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych prezentacjach zawodów, w których kształcą szkoły branżowe i technika z powiatu tomaszowskiego. Prezentacje odbyły się na terenie Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. J. Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim.

 

 

 

 

mat. Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

Fot. Przemysław Wawryca